Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri:

Son 200 yıldır bizim idarecilerimiz, gittiler batıdan kavramlar, batıdan kurumlar ithal ettiler. Emin olun o ithal edilen, taklit edilen hangi kurum, kavram varsa aslını özünü gerçeğini ahilikte, ahilik teşkilatında bulursunuz.

Bugün ülke olarak millet olarak karşı karşıya kaldığımız sorunların hemen hepsinin kaynağında ithal yatıyor, taklit yatıyor. Bu milletin bu ülkenin öz değerlerini reddetmiş gidip dışarıdan ithal etmişler. Bu milletin kavramlarına, bu medeniyetin kaynaklarına burun kıvırmış, dudak bükmüş, gidip başka yerleri taklit etmişler. Oysa tarihe bir baksalar, bu çınarın köklerine göz atsalar orada her şeyi görecek ve her şeyi bulacaklar.

Biz gömleğimizi değiştirdik.

Ben giriyorum siz de girin… Erişimi engellenmiş olan video paylaşım sitesi Youtube hakkında.

Ben aday değilim’ dedi; eski genel başkanı evinde ziyaret etti. Kaset olayından sonra, çıktı açıklama yaptı; ‘Adayım’ dedi. Niye? Emir büyük yerden geldi. Memur ya, CHP zihniyetinin memuru. Bu nasıl dürüstlük. Demek ki o kaseti, o CD oyununu hazırlayanlar da ortaya çıktı. Benim milletim bu ahlak yoksunu olan türleri barındırmayacaktır. Hele hele hanım kardeşlerim, derslerini sandıkta vereceklerdir.

Benim partim ikinci olursa ben genel başkanlığından çekilirim. Ana muhalefet-yavru muhalefet siz çekilebilir misiniz? O koltuklara yapışanlar ölene kadar orada kalmamaları gerektiğini öğrenecekler. Dışişleri Bakanlığı’ndaki arkadaşımızı Cumhurbaşkanlığı’na taşımayı bir fazilet olarak gördüysek, aynı şeyi burada da yaparız. Bizi yargıyı siyasallaştırmakla itham edenler, şu anda kendi oturdukları makamları bir siyasi partinin il başkanları gibi kullanabilme cüretini gösteriyorlar. Bunlar kendilerini Cumhuriyetin tek ve yegane sahibi sanıyorlar.

Bugün evet diyenler de kazanmıştır, hayır diyenler de kazanmıştır. Her bir vatan evladı bu akşam büyük bir kazanç içindedir. İsteseler de istemeseler de her vesayetçi anlayış kaybetmiştir. Bugün bu akşam kaybeden darbeci anlayış olmuştur… 2010 Referandumu Sonrasında.

Bitaraf olan bertaraf olur.

Siyasetin tek limanı ahlaktır.

Biz bu milletin sofrasına bereket katmak için, aşına aş katmak için geldik.

Siz milletsiniz, siz cumhursunuz. İrade sizin, karar sizin. Sizin dilediğiniz olacak. 22 Temmuz’da sizin sesiniz duyulacak.

Aramıza ayrımcılık tohumu atanlara, nifak tohumu ekmek isteyenlere, bu ülkeyi bölmek isteyenlere ben ‘yazıklar olsun’ diyorum.

Benim çiftçim, köylüm, Hatçem, Fatmam, demokrasinin önüne takoz koyanları, ‘Milli egemenlik hakkı halkın olamaz’ diyenleri 22 Temmuzda eyvelallah tasfiye edecek.

Durmak yok. Bu yol devletin yolu. Milletin doldurduğu meydanları, Ak Partili olsun olmasın bütün insanları siyasetin merkezine insanı yerleştiren bir felsefeyle yolumuza devam ediyoruz.

Dünyada makamlar, mevkiler baki değildir.

Birçok şeyler silinebilir ama vicdanlar o kayıtları öyle kolay kolay silmiyor… Danıştay saldırısının kamera kayıtlarının OYAK tarafından silindiğinin anlaşılması üzerine.

Onuncu Yıl Marşı okumakla Türkiye raylarla donanmıyor. Bu işler lafla olmuyor. Marşı oku, demir ağlarla ör. Neyi ördün yahu, neyi?

Yurdu demir ağlarla ördük dediler. Ne ördünüz laftan başka? Ama bak, biz örüyoruz. Öreceğiz inşallah. Daha da devam edeceğiz.

Elhamdülillah Müslüman’ım diyenlerin, şeriatçıyım demesi de gerekir.

Sosyal Ağlarda Paylaşım

Bunları Okudunuz Mu?:

Pages: 1 2

admin On Nisan - 7 - 2013

Yorum YazHAFTANIN SÖZÜ

Ben temiz bir kâğıt yaprağı değilim… Kafana göre üzerine bir şeyler yazabileceğin, şekil vereceğin, sıkıldığında buruşturup atabileceğin… Ben üzeri yazılmış, dolu bir kâğıt yaprağıyım… Daha önce şekillenmiş, çizilmiş, silinmiş, yeniden yazılmış... Agafya-Ertürk Akşun / Resimli Kitap SözleriHAFTANIN SAYFASI


Yedi Güzel Adam

Adolf Hitler Sözler

Alman siyasetçi, devlet adamı İkinci Dünya Savaşı'nın en önemli isimlerinden ...

Gal Gadot Sözleri

Orijinal adı Fast & Furious olan Hızlı ve Öfkeli filmin ...

Gal Gadot Kimdir

Gal Gadot 30 Nisan 1985 yılında İsrail'de (Rosh HaAyin) dünyaya ...

Yaz-Kürşat Başar

11 yıl aradan sonra Kürşat Başar 9. kitabı ''Yaz'' ile ...

Elif-G. Willow Wilso

Elif adlı kitabı ile Amerikalı yazar G. Willow Wilson 2013 ...